niedziela, 21 lipca 2013

Odpoczynek

Ludzie mają to do siebie,iż każdy z nas jest inny i lubi co innego. Wydaje mi się, że jako społeczeństwo jesteśmy strasznymi pesymistami, którzy nie potrafią doceniać tego co mają wokół siebie. Podczas gdy to co nas otacza jest piękne, ale my zapominamy rozejrzeć się dookoła. Zamiast tego patrzymy przed siebie, albo co gorsza wciąż za siebie widząc same złe i przykre sprawy. Nie odkryję żadnej filozofii mówiąc iż życie nie jest bajką, a każdego z nas czekają na zmianę chwile dobre i złe. Nie trzeba żyć długo na tym świecie by to pojąć, niemniej jednak każdy z nas jest wystawiany na inne próby i inne doświadczenia. Problem w tym, że wielu ludzi nie docenia tego co ma, a skupia się na tym czego nie ma, czego pragnie czy czego mu zabrakło. Koniec końców zaczyna wynikać z tego sporo kłopotów. Ale nie o tym, by nie zanudzać.

Zaczynając od tego, że każdy z nas ma inne potrzeby tym samym chcę podkreślić, że do szczęścia często nie potrzeba tego o czym wszyscy marzą. Choć wiele zależy od wrażliwości i oczekiwań danego człowieka. Niemniej myślę sobie, że powinniśmy starać się żyć bardziej spontanicznie ale tym samym w zgodzie z tym co nas otacza. A mamy ku temu okazję, właśnie przebiega sobie powolutku jedna z piękniejszych pór roku. Doskonała do spędzania czasu na łonie natury i pogodzeniu się z otaczającymi żywiołami. Problem w tym, że dziś wielu ludzi zamiast doceniać dobra płynące z ziemi, wybiera betonowo-szklane galerie handlowe spędzając tam całe dnie. Podczas gdy tak nie wiele potrzeba do tego by nabrać sił. Przynajmniej dla mnie.
Nigdzie tak się cudownie nie ładuje baterii jak na łonie natury, w górach,  w lesie, na polanach. Jedni po ciężkim dniu pracy wybierają na odpoczynek kanapę i telewizję, a my wraz z pracującą chocolatą lubimy oddawać się łazikowaniu po okolicy. Na szczęście nasi dobrzy współpsiarze mają taki sam pogląd co skutkuje wolnym czasem ze zwierzętami w zieleni. Okazuje się, że nie wiele potrzeba do tego by znaleźć swój własny kawałek raju i złapać oddech od codzienności. Codzienności, która często przynosi nam wiele bólu i przykrości, jednakże nasza natura łatwo ten ból ukoi jeżeli tylko otworzymy oczy.
Wolny dzień nie musi być nudny i przewidywalny. Trzy godziny spędzone w lesie, pozwoliły by wszystkim lepiej się spało ..... 

5 komentarzy:

 1. kocham spacery z biszkoptem. ♥ niestety dużo osób tego nie rozumie,raz nawet zarzucono mi iż ciągle gdy ktoś chcę się ze mną spotkać to nie może bo spaceruje z psem,aha.zrozumiałam to tak jak gdyby złe było to iż chodzę ze swoim psem na spacery.macie tam na prawdę ślicznie,miło tak odpoczywać,prawda.? sama wiem coś o tym. :) gdzież to nasza kochana czekoladka pływa.? bajecznie tam macie.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie martw się, tym, którym zależy na spędzeniu z Tobą czasu nie przeszkadza gdzie, więc dołączą na spacer. Nasze grono znajomych się drastycznie zawęziło, swego czasu przerobiłam nawet zaproszenie na domówkę z psem :) Zabieramy je wszędzie gdzie się da. Hasło "spacer" większość znajomych doprowadza do lęków :P My zazwyczaj spacerujemy ok 20 km, więc jak kogoś uda się namówić to przez najbliższy czas już jest totalnie zajęty :P

   Usuń
 2. Twój psiak cudownie wygląda na tle wody.!

  OdpowiedzUsuń
 3. oddech od życia...coś magicznego, chociaż na sekundę...kto poczuje...uzależni się w mgnieniu oka... // fotograficznyamok.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Co za piękne miejsca! Idealne na spacery i oczywiście robienie zdjęć :)
  Dziękuję za wizytę u mnie :).
  Pozdrawiam, Kacper

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice