wtorek, 17 września 2013

Dogowisko Jesienne

Obserwując Spojrzenie Psa nie trudno zauważyć, iż razem z czekoladą bierzemy udział w Dogowisku. Dla niewtajemniczonych przypomnę, iż Dogowisko to cyklicznie organizowane spotkanie pozytywnych psiarzy w Bielsku Białej. Niegdyś były to spacery typowo Dogowe, spotykały się głównie Dogi Niemieckie z czasem wieść o spacerach się rozniosła co za sobą przyniosło przybycie także innych psów. I tym oto sposobem dziś na Dogowisku pojawia się około dwudziestu paru psów plus ich opiekunowie. Dla uczestników spacerów nie ma znaczenia rasa i wielkość psa. Po raz kolejny pozytywni psiarze pokazali, że psy doskonale mogą ze sobą spacerować i współgrać niezależnie od wieku, wielkości, rasy grunt by po drugiej stronie smyczy był człowiek, który panuje nad sytuacją. Oczywiście podczas spotkanai takiej ilości psów nie można uniknąć zgrzytów, niemniej jednak wszystkie psy biorące udział w spacerze są przede wszystkim dobrze zsocjalizowane, a co za tym idzie obyte w towarzystwie. Tak jak ludzie ze sobą rozmawiają i dyskutują tak i podczas psich spotkań dyskusje pojawiać się będą, jednakże odpowiednie reakcje ludzi i panowanie nad czworonogami sprawia, iż udaje się uniknąć bolesnych konfliktów. 
Tym razem Dogowisko nieco się różniło, gdyż oprócz wspólnego spaceru udało się zorganizować mały piknik i pogadankę na temat kryzysowych sytuacji oraz udzielenia pierwszej pomocy zwierzętom. Niezmiernie cieszy nas fakt iż Nasze spacery są co raz popularniejsze, a przekrój rasowy jest dosyć spory tym razem w spacerze brały udział najliczniej przybyłe dogi niemieckie, labrador retrievery, pudle, owczarki niemieckie, buldożek francuski, dalmatyńczyki, cane corso, cudowne kundelki! Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda się nam spotkać w takim składzie, albo i większym!


4 komentarze:

 1. ja poprzez to iż jestem właścicielką cudownego biszkopta poznałam dużo,dużo fajnych ludzi i cudownych psiarzy.Baddy nigdy się nie gryzł,nigdy nie zawarczał na jakiegokolwiek psa,jest pozytywnie nastawiony do KAŻDEGO czworonoga.na obecną chwilę spacery odbywają się z osobami,które poznałam ogółem przez to iż posiadają Labradory,tak te spacery nas związały że teraz mamy ze sobą bardzo dobry kontakt.zazdroszczę tak wielkiej grupy,u nas jak na razie jest ok. 5/6 psów,czasami na spacerze spotykamy się z jakimś czworonogami.ostatnio w parku spotkaliśmy szalonego Spaniela Mele jak i pięknego Wyżła Jango,to jeszcze szczenie. ;)

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie psie spotkania to fajna sprawa. Chociaż doceniam ich wartość, niestety coraz rzadziej mam okazję uczestniczyć wraz z Ruterkiem w tego typu przedsięwzięciach. Cóż, na razie muszą nam wystarczyć wymiany serdeczności z przypadkowymi czworonogami i starymi dobrymi sąsiadami (chociaż tych niewielu).
  Domyślam się, że na Dogowisku czas przyjemnie spędzony. Niezła różnorodność, nie wiedziałabym, na czym oko zawiesić. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takich spacerów typowo "Dogowych" powinno być więcej w Polsce, ale nie tylko- na świecie także ;) Ja akurat mieszkam w takiej miejscowości co no nie każdy jest na tyle serdeczny by wyjść z psem na spacer w towarzystwie innych psów. Albo znów ich psy nie są wychowane i są strasznie agresywny w stosunku do innych. No cóż. Mam nadzieję że uda mi się być na spacerach nawet takich mniejszych grupowo ale fajnie by było jakby było tak z 5 psiaków ;)
  Wiktoria&Fado

  OdpowiedzUsuń
 4. ale was dużo :) super! :) No i jakie macie fajne tereny..najważniejsze to żeby ludzie byli odpowiedzialni :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice