niedziela, 27 października 2013

Autentyczną radość i równowagę jedynie daje natura.

Naszą -ludzką charakterystyczną cechą jest brak dystansu do czegokolwiek, a zwłaszcza do codzienności tak jak i notoryczne szukanie dziury w całym. Myślę, że nie będzie herezją stwierdzenie iż narzekanie i szukanie negatywnych stron danej sytuacji wychodzi nam po mistrzowsku. Wszyscy zapewne jak jeden mąż z małymi wyjątkami skupiamy się nie na tym co istotne. Wciąż dążymy do ideału, wciąż gonimy za pieniędzmi, karierą, dobrami materialnymi głównie. W tym wszystkim zapominając o tym co mamy najcenniejsze - o naturze. Natura, zwierzęta dla wielu z nas nie ma większego znaczenia bo nie daje nam hymm teoretycznie nic. Zaś pełny portfel przynosi więcej satysfakcji. Niemniej jednak cóż nam z pełnych kont i pięknych domów kiedy tam w środku nas brakuje stabilizacji, równowagi. Wprawdzie każdy sam musi znaleźć swoją drogę do tej równowagi, gdyż każdy ma inny próg samospełnienia i radości. Wydaje mi się jednak, że mamy co raz bardziej smutne społeczeństwo. Brakuje nam odwagi i chęci do tego by cieszyć się z prostych spraw, by zauważyć małe zmiany w otoczeniu. Ciągła pogoń za sukcesem pewno kiedyś dobiega końca, pytanie tylko czy faktycznie sukces ten da nam autentyczną radość? Osobiście myślę, że nie ... Autentyczną radość może dać nam jedynie to co jest naturalne to co płynie z głębi naszego serca i głębi natury. Żadne pieniądze, żadne sukcesy nie dadzą takiego spokoju i równowagi jak chwila odpoczynku w środku lasu, na zielonej trawie z włóczącym się w pobliżu psim towarzyszem. Już dawno temu ktoś powiedział, że "Nie ma na świecie lepszego terapeuty niż szczeniak liżący Cię po twarzy". I to jest najpiękniejsze zdanie jakie od dawna mi przyświeca. Autentyczną radość i równowagę jedynie daje natura. Dopóki tego nie zrozumiemy nie będziemy szczęśliwi.4 komentarze:

 1. niekiedy to piękno świata poznaje się dopiero wtenczas gdy do naszego domu wkracza psi przyjaciel,ja wychowywałam się z psami jednakże Baddy jest moim pierwszym,w 100 % moim psem,codzienne długie spacery to mój obowiązek. :) spacerujemy bo to kochamy.nawet i czasami pies nie pomoże nam w tym abyśmy otworzyli oczy na piękno świata iż często w wielu domach piesek po krótkim czasie się nudzi i idzie w 'kąt'.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy.

  OdpowiedzUsuń
 2. czesc :)

  Chciałabym nominować Cię do nagrody Liebster Blog Award.
  Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów jeszcze nie rozpropagowanych na tyle, na ile zasługują, czyli o mniejszej liczbie obserwatorów niżbyśmy chcieli, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

  1. Czy wiążesz swoją przyszłość ze zwierzętami, czy to raczej pasja, którą będziesz się zajmować w wolnym czasie?
  2. Co sprawia Ci największą radość w pracy z psem?
  3. W życiu kierujesz się raczej rozsądkiem czy uczuciami?
  4. Z jakich osiągnięć z psem jesteś najbardziej dumna?
  5. Gdybyś mogła zmienić jedną rzecz na świecie- co by to było?
  6. Czy wierzysz w siebie?
  7. Skąd czerpiesz wiedzę o psach?
  8. Jakie są Twoje inne pasje?
  9. Jak myślisz, co Twoje psy by Ci powiedziały gdyby potrafiły mówić?
  10. Czy jesteś marzycielem?
  11. Co jest Twoją słabością?

  pozdrawiamy http://przez-swiat-z-labradorem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Dominika dziekuje za nominacje
  Jutro pojawi sie stosowny wpis na blogu. Milo mi ze o nas pomyslalas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice