niedziela, 17 listopada 2013

Dogowisko Bielskie już trzeci raz!

Ten rok obfitował w spotkania pozytywnych psiarzy. Bielszczanie są rewelacyjni! Trzeci raz w tym roku udało się spontanicznie skrzyknąć psiarzy na wspólny spacer. W piątek ogłoszony, a dziś w wielkim składzie udaliśmy się na spacer mimo chłodu ale i słońca. Po raz kolejny obaliliśmy mit, że małe i duże psy nie mogą się razem bawić, a TTB są istnymi krwiożerczymi bestiami. Podczas dzisiejszego spaceru wykazywały się wspólnie ;labrador retrievery,dogi niemieckie, yorkshire terrier, bulldogi francuskie, cavalier king charles spaniel, bullteriery, american staffordshire terrier,mieszańce, berneński pies pasterski, basset hound,dalmatyńczyki! Każdy inny, inaczej wychowany, inaczej socjalizowany, innego wzrostu i wieku, a jednak udało się je wszystkie razem przeprowadzić podczas dwugodzinnego spaceru. Odpowiedzialni ludzie to wspaniałe psy, oby takich wydarzeń było więcej!
Strasznie mnie poruszył ten tekst :

Jeśli ty także myślisz, że to “tylko pies”, to może używasz też określeń takich jak: “tylko przyjaciel”, “tylko wschód słońca”, “tylko obietnica”. “Tylko pies” wniósł do mego życia istotę przyjaźni, zaufania i czystej, nieposkromionej radości. “Tylko pies” okazuje mi współczucie i cierpliwość, które sprawiają, że staję się lepszym człowiekiem. Z powodu „tylko psa” wstaję rano, chodzę na długie spacery i patrzę ze spokojem w przyszłość. Bo dla mnie i ludzi takich jak ja, to nie “tylko pies”, ale ucieleśnienie wszystkich nadziei i marzeń o przyszłości, dobrych wspomnień i czystej radości z chwili, która trwa. “Tylko pies” wydobywa to, co we mnie dobre i odwraca moje myśli ode mnie i codziennych trosk. Mam nadzieję, że pewnego dnia zrozumieją, że to nie “tylko pies”, ale istota, która uczy mnie człowieczeństwa i sprawia, że jestem czymś więcej niż „tylko człowiekiem”. – Sandra Dee

5 komentarzy:

 1. zazdroszczę Wam takich spacerów ! :) my jako tako jeszcze takiego zlotu nie zorganizowaliśmy i nie spacerowaliśmy w tak dużej ilości piesełków,jednakże nie narzekamy,mamy niekiedy dosyć liczne grupy.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy.

  http://baddy-wspanialy-labrador.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż mnie skręca że mnie tam nie było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jej, ale musiało być świetnie! Zazdroszczę, chciałabym, żeby w Wawie też organizowali takie coś :P.
  I zgadzam się, TTB to nie krwiorżercze bestie!
  Test jest bardzo poruszający <3
  POzdrawiamy, H&R

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie spotkania to świetna sprawa :) niestety u nas kiepsko o tak liczne towarzystwo, ale dajemy rade :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale genialne spotkanie! kurde Fadzio nie lubi nadmiaru psów ... muszę go nauczyć do obcowania z innymi psami w takich ilościach ;)

  ps. zapraszamy na nową odsłonę bloga na wordpressie (psiewedrowki.pl)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice