sobota, 3 maja 2014

Klubowa Wystawa Bassetów i Fanta

Dziś odbyło się święto bassetów w Ostrowie Wielkopolskim - klubowa wystawa. Choć aura dosyć nieprzyejmna i męcząca, to dla prawdziwych psiarzy i miłośników czworonogów nie jest to kłopot. Wystawa klubowa to coś więcej niż tylko wystawa to celebrowanie rasy okazja do wymiany zdań na istotne tematy między hodowcami. Wzajemne rozmowy i szczerość powinny być filarem hodowli psów rasowych. Bez rozmów o problemach w danych liniach rzetelna  hodowla jest trudna do prowadzenia ... choć często problemy to istne tabu, na szczęście powoli przełamuje się bariery.
Podczas wystawy pomiędzy ocenami odbył się pokaz schamtu działania w nagłej sytuacji zagrożenia życia psa. Pokaz dbył się z pomocą Fanty czyli psiego fantomu oraz czekoladowej labradorki w roli modelki. Tuż po oficjalnym pokazie jeszcze przez kilkagodzin hodowcy i właściciele mieli okazję osobiście przećwiczyć schemat działania oraz podpytać o nurtujące ich szczegóły. Przypominam, że Fantusia jest trzecim fantomem w Polsce służącym do nauki reanimacji  i resuscytacji. Na szczęście pierwsza pomoc u psów i kotów spotyka się z co raz większym zainteresowaniem, a nauka z większym zaangażowaniem. Oby tak dalej!


Szczegółówe zdjęcia tutaj :


4 komentarze:

 1. Świetna sprawa, sama chętnie nauczyłabym się psiej pierwszej pomocy. Miałam okazję czytać, ale jednak ćwiczenia na fantomie to zupełnie co innego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bym chciała nauczyć się udzielania pierwszej pomocy czworonogom. Ale jest pewien problem: zwyczajnie zapominam cały schemat, jeśli nie mam okazji nigdzie go zastosować. Na szczęście jeszcze nie miałam takiej sytuacji, żeby ode mnie zależało czyjeś życie, obawiam się, że mogłabym nie podołać:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Też chciałabym nauczyć się na takim fantomie pierwszej pomocy psiaków :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pokaz jak zawsze udał się Wam rewelacyjnie! Dobrze, że są już takie możliwości poćwiczenia na psim fantomie :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice