poniedziałek, 2 czerwca 2014

Pierwsza pomoc w weterynarii- Emergency Wet

Już dość długo usiłuje przekonać wszystkich miłośników zwierząt, wszystkich znajomych jak i czytelników Spojrzenia Psa o wadze znajomości zasad pierwszej pomocy.
W kwestii udzielania jej zwierzętom nasze społeczeństwo musi odrobić zaległe ręce. Wypadki się zdarzają,w życiu nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć. Nieszczęśliwe sytuację mają miejsce w domu, na spacerach, czasem dotyczą obcych zwierząt. Niemniej warto abyśmy znali choć podstawy by nasza pomoc była skuteczna, a nasze działania pozwoliły na ustabilizowanie sytuacji przed wizyta u lekarza weterynarii. Istotne jest także jak będziemy wzywać pomocy, jakie informacje udzielimy lekarzowi z którym będziemy się kontaktować telefonicznie. Wszystko to nie jest takie trudne jak się wydaje. Aby wspomóc podnoszenie wiedzy w społeczeństwie na przeciw wychodzi zespół lekarzy promujący pierwsza pomoc. Zespół który bierze udział w różnego rodzaju eventach podczas których odbywają się pokazy reankmacji, a zainteresowani mogą sami przecwiczyc kolejne działania.
Szczegóły można znaleźć pod tym adresem:
Emergency Wet

Zapraszam do polubienia i śledzenia aktualności na stronie. Każdy z nas powinien potrafic działać w kryzysowej sytuacji zarówno w stosunku do naszych czworonogów jak i obcych zwierząt.

4 komentarze:

 1. Popieram! Pierwsza pomoc jest równie ważna dla zwierzaków!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią wzięłabym udział kiedyś w jakimś kursie, nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super idea! Chciałabym aby się rozpowszechniła.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niebawem bo w zasadzie 22 czerwca odbędą się zwierzynalia, a podczas nich odbędzie się także kurs pierwszej pomocy.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice