wtorek, 24 czerwca 2014

Więcej Spacerujesz, mniej chorujesz czyli Zwierzynalia 2014

W miniony weekend 21 oraz 22 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbyły się kolejne Zwierzynalia czyli zjazd mądrych i odpowiedzialych miłośników zwierząt. Impreza była całkowicie zdominowana przez psy, ich miłośników, ale to co najważniejsze przede wszystkim skupia się na tym co ważne czyli psie w pracy i dobroczynnym wpływie psa na człowieka. Wydaje się, że nie zawsze jesteśmy przekonani o tym ile dobrego psy wnoszą w życie człowieka. Nie mam tutaj na myśli pojedynczych przypadków psów rodzinnych, a raczej chodzi o psy pracujące jako terapeuci i asystenci. Są to psy specjalnie szkolone do swoich zadań tak by mogły być prawą ręką człowieka albo lekarzem. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma na świecie lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego człowieka po twarzy. I jest to najprawdziwsza prawda. Nic nie przynosi tyle dobra i ciepła jak szczery w swoich uczuciach pies. Psy są dosknałymi lekarzami i należy się im za to hołd. Cieszę się, że co raz bardziej przykładamy do tego wagę i doceniamy je. Miło widzieć, że pośród wszystkich eventów celebrująych psie piękno, dzieją się jeszcze takie fajne eventy jak celebracja więzi człowieka i psa. Bo pies i człowiek potrafią stworzyć doskonały team, a nawet najlepsi lekarze niekiedy okazują się zbyt słabi w swoich działaniach przy pracy jaką wkłada pies w terapię.

Podczas niedzielnego święta odbył się pokaz pierwszej pomocy przedweterynaryjnej, a osoby zainteresowane mogły skorzystać z okazji przećwiczenia działań oraz zadawania pytań obecnym lekarzom weterynarii.
więcej zdjęć w linku źródłowym 


A siłę terapeutyczną psów można obejrzeć tutaj :
Film znaleziony na youtube, który uwielbiam za to co przekazuje
3 komentarze:

 1. takie psie imprezy to coś wspaniałego.można spędzić czas z na prawdę wspaniałymi ludźmi i co więcej dowiedzieć się dużo rzeczy ! dodatkowo jak sama nazwa mówi PSIE imprezy,znajdują się tam też piecholy co jest okazją aby nasz pupil zaznał wiele znajomości.pies to wspaniała istota,która kocha bezwarunkowo,znalazłam kiedyś coś pięknego w internecie - być może w twoim przypadku pies stanowi małą część życia,ale ty dla niego jesteś całym życiem... tak to jakoś szło.

  pozdrawiamy
  Ola i Baddy !

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tak trochę na temat wcześniejszego postu o dwóch psach w domu... WIELKIE DZIĘKI I BUZIAK W NOS DLA TWOICH PSIAKÓW :D Kolejne słowa utwierdzające mnie w przekonaniu, że drugi pies to dobra decyzja :)

  Co do Zwierzynalii - kocham takie psie imprezy! Są naprawdę super, świetne pod każdym względem

  OdpowiedzUsuń
 3. Mieliśmy się wybrać na tą impreze, ale tak się złożyło, że nie mogliśmy. Ale w przyszłym roku na bank się pojawimy! :)

  Mój blog KLIK
  POZDRAWIAMY H&O

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice