poniedziałek, 8 września 2014

Koncert charytatywny - kochamy-działamy-pomagamy

Wczoraj w Bielsku Białej odbyło się wspaniałe przedsięwzięcie! Ludzie pełni dobroci dla czworonogów pozbawionych domów i rodzin postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Od jakiegoś czasu zebrała się grupa miłośników, która rozpoczęła wolontariat w miejskim schronisku. Na początku na pewno nie było im łatwo biorąc pod uwagę bardzo pionierskie działania. Otóż Psia Ekipa zebrała się po to by nie tylko sprzątać i doglądać zwierzęta w schronisku, oni poszli dwa kroki na przód. Organizują wspólne spacery z psami, wyprowadzają je, uczą, dbają by miały nowe budy, odnowione kojce, zabezpieczone przed zimnem i deszczem, dbają o pełne miski nie tylko jedzenia, ale i wody. Oni wszyscy robią to z dobroci serca i miłości do zwierząt nikt ich do tego nie zmusza. W takich chwilach nie ma znaczenia kto ile ma lat, jaki zawód wykonuje, czym się zajmuje na codzień. W takiej chwili liczą się zwierzęta i to co mogą dla nich zrobić. Wszystkim wolontariuszom należy się ogromna pochwała i wyrazy szacunku za pracę jaką wykonują. Wczoraj mieli swoje święto, które także zostało zorganizowane przede wszystkim dla zwierzaków. Otóż wczoraj po raz pierwszy odbył się całkiem duży koncert charytatywny, podczas którego zostało zaplanowanych sporo atrakcji asrtystycznych, wręczono także podziękowania i pamiątki dla osób, które miały ogromny wkład w działalność Psiej Ekipy jak i pomoc zwierzętom bezdomnym. Podczas koncertu były zbierane pieniążki na zwierzaki po to by móc zapewnić im godne warunki podczas zbliżających się chłodów. Specjalnie na tę okazję został także przygotowany wyjątkowy kalendarz, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na podopiecznych schroniska.
Dziękujemy za pracę jaką odwalacie na rzecz czworonogów i życzę siły do dalszego działania!


2 komentarze:

  1. Świetna ta akcja! Ja też jestem wolontariuszką, niestety w wakacje musiałam wychowywać własnego psa, ale tak w ferie zimowe to chodziłam codziennie do schroniska :)
    Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniali ludzie, oby jak najwięcej takich! Ja uwielbiam spędzać czas w naszym schronisku, chociaż przeważnie to ciężka ,,praca''.

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku będzie mi niezmiernie miło jeżeli zamieścisz kilka słów opisujących swoje uczucia związane z danym tekstem.
Pozdrawiam Evela & psice